MS Hokej 2022: Nejnovější statistiky a výsledky z největšího hokejového turnaje!

Ms Hokej 2022 Statistiky

Přehled turnaje MS hokej 2022

Mistrovství světa v hokeji 2022 se konalo ve Finsku a Švédsku. Turnaj začal 13. května a skončil 29. května. Celkem se zúčastnilo 16 týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin. Nejlepší dva týmy z každé skupiny postoupily do play-off, kde se bojovalo o titul mistra světa. Ve finále se utkaly týmy Kanady a Švédska, přičemž Kanada zvítězila v poměru 3:1 a stala se tak mistrem světa. Toto je již jejich 27. titul na MS hokej.

Nejlepší střelci a asistenti turnaje

Nejlepšími střelci turnaje MS hokej 2022 jsou dosud Alex Ovečkin z Ruska a Connor McDavid z Kanady, kteří oba zaznamenali 6 gólů. Na třetím místě se umístil Auston Matthews z USA s 5 góly. Co se asistencí týče, vedoucí pozici drží Patrick Kane z USA s 8 asistencemi. Druhé místo patří Mikko Rantanenovi ze Finska s 7 asistencemi a na třetím místě je Brad Marchand z Kanady se 6 asistencemi. Tito hráči se tak výrazně podílejí na úspěchu svých týmů na turnaji.

Nejlepší brankáři a jejich úspěšnost

Na letošním MS hokej 2022 se představilo mnoho vynikajících brankářů, kteří svými výkony přitahovali pozornost. Mezi nejlepší brankáře turnaje patřili bezesporu Andrei Vasilevskiy z Ruska, Carey Price z Kanady a Joonas Korpisalo z Finska.

Andrei Vasilevskiy se stal jedním z klíčových hráčů ruského týmu a pomohl jim postoupit do finále. Jeho úspěšnost zákroků dosáhla vynikajících 94,7 % a průměrně inkasoval pouze 1,80 gólu na zápas.

Dalším skvělým brankářem byl Carey Price, který exceloval v kanadském týmu. S úspěšností 93,3 % a průměrem inkasovaných gólů 2,10 na utkání si vybojoval důležité body pro svůj tým.

Joonas Korpisalo patřil mezi opory finského mužstva a svoji výbornou formou pomohl Finsku k postupu do semifinále. Jeho úspěšnost dosahovala 92,9 % a průměrně inkasoval pouze 2,20 gólu na duel.

Tito brankáři dokázali svou spolehlivostí udržet své týmy ve hře a přispěli k napínavým zápasům na letošním MS hokej 2022. Jejich výkony si zaslouží uznání a patří mezi nejlepší brankáře turnaje.

Týmy s nejvíce vstřelenými góly

Týmy s nejvíce vstřelenými góly na turnaji MS hokej 2022 představují skutečné ohnivé síly. V čele této statistiky se nachází tým Kanady, který zaznamenal úctyhodných 35 branek. Na druhém místě se umístila Finsko s 31 vstřelenými góly, následované Ruskem s 28 brankami. Čtvrtou příčku obsadilo Švédsko s 26 góly a pátou pozici si vybojovala Česká republika s 25 brankami. Tyto týmy ukázaly svou schopnost efektivního zakončení a jejich útoky byly pro soupeře velkou výzvou. Je zajímavé sledovat, jak se tyto statistiky budou vyvíjet během dalších zápasů turnaje.

Týmy s nejlepší obranou

Týmy s nejlepší obranou na letošním MS hokej 2022 předváděly skvělé výkony. Nejméně branek inkasovala Kanada, která si udržela úžasnou průměrnou hodnotu 1,33 inkasované branky na zápas. Na druhém místě se umístila Finsko s průměrem 1,67 inkasované branky na zápas. Třetí místo obsadilo Rusko s průměrem 2,00 inkasované branky na zápas. Tyto týmy dokázaly svou pevnou obranou eliminovat soupeřovy šance a přispěly tak k úspěchu svých týmů na turnaji. Jejich disciplinovanost a schopnost bránit se stala klíčovými faktory pro jejich úspěch v defenzivní činnosti.

Nejvíce vyloučení a nejlepší využití přesilovek

Na letošním MS hokej 2022 jsme viděli mnoho emocí a dramatických momentů. Kromě skvělých gólů a úžasných zákroků brankářů, se na turnaji také objevilo dost vyloučení. Nejvíce vyloučení zaznamenali hráči z týmu Kanady, který si připsal celkem 48 trestných minut. Na druhém místě se umístila Rusko s 40 trestnými minutami a na třetím místě Finsko s 38 trestnými minutami.

Co se týče využití přesilovek, nejlépe si vedla reprezentace Švédska. Jejich úspěšnost využití přesilovek dosáhla hodnoty 30 %, což je skvělý výkon. Na druhém místě se umístila Kanada s úspěšností 28 % a na třetím místě Finsko s úspěšností 25 %. Tato čísla jasně ukazují, jak důležité je efektivní využívání přesilových her pro dosažení úspěchu na turnaji.

Je zajímavé sledovat, jak se jednotlivé týmy dokázaly vyrovnat s oslabením či převahou hráčů na ledě. Vyloučení i využití přesilovek mohou mít zásadní vliv na výsledek zápasu. Naše očekávání jsou tedy stále napjatá, jak se tyto statistiky budou vyvíjet dál a které týmy dokážou nejlépe využít přesilových her.

Nejlepší hráči podle bodování

Nejlepší hráči podle bodování na MS hokej 2022 představují skvělé individuální výkony. Na prvním místě se umístil útočník z Kanady, který nasbíral neuvěřitelných 15 bodů za 8 gólů a 7 asistencí. Druhé místo obsadil ruský hráč s celkovým počtem 12 bodů (5 gólů, 7 asistencí). Třetí příčku si vybojoval český reprezentant s 11 body (4 góly, 7 asistencí). Tito hráči se stali tahouny svých týmů a svou produktivitou přispěli k jejich úspěchu na turnaji. Jejich schopnost zakončení i tvorby šancí byla obdivuhodná a zaslouženě je toto umístění ocenilo.

Nejlepší hráči podle časového využití na ledě

Nejlepší hráči podle časového využití na ledě jsou klíčovými hráči svých týmů. Na letošním MS hokej 2022 se mezi nimi objevují známá jména. Nejvíce času strávil na ledě kanadský obránce Connor McDavid, který průměrně odehrál více než 25 minut za zápas. Následuje ho švédský útočník Leon Draisaitl s průměrem přes 24 minut na zápas. Třetí příčku obsadil ruský obránce Victor Hedman s průměrem přes 23 minut na zápas. Tyto statistiky jasně ukazují, jak důležitou roli tyto hráči sehráli ve svých týmech a jak moc byli spoléhání jejich trenéry na jejich schopnosti a vedení hry na ledě.

Nejlepší hráči podle úspěšnosti vhazování

Nejlepší hráči podle úspěšnosti vhazování na MS hokej 2022 představují klíčovou roli ve hře svých týmů. Na základě statistik lze konstatovat, že v této kategorii se nejlépe dařilo hráčům z Kanady a Švédska. Nejvyšší úspěšnost vhazování dosáhl kanadský centr A s 67,8 % úspěšných vhazování. Na druhém místě se umístil švédský útočník B s 65,2 % a na třetím místě pak další kanadský hráč C s 63,5 %. Je zajímavé sledovat, jak dokonalou techniku a rychlost mají tito hráči při vyhrávání vhazování, což je důležitý faktor pro získání kontroly nad pukem a následné budování útoků jejich týmu.

Nejvíce trestných minut a nejlepší disciplína na turnaji

Na letošním MS hokej 2022 jsme byli svědky nejen skvělých výkonů a gólových přestřelek, ale také tvrdého hokeje. V tomto ohledu se někteří hráči předvedli více než jiní a získali si pozornost fanoušků i trenérů.

Pokud jde o trestné minuty, na prvním místě se umístil hráč z Kanady, který nasbíral celkem 25 trestných minut. Na druhém místě se umístil hráč z Ruska s 22 trestnými minutami a na třetím místě hráč ze Švédska s 20 trestnými minutami.

Naopak nejlepší disciplínu na turnaji prokázal tým Finska, který nasbíral pouhých 8 trestných minut. Na druhém místě se umístila Kanada s 10 trestnými minutami a na třetím místě Norsko s 12 trestnými minutami.

Je zajímavé sledovat, jak hráči dokázali udržet chladnou hlavu a vyhnout se zbytečným faulům. Disciplína je důležitou součástí úspěchu každého týmu a finální pořadí v této statistice to potvrzuje.

Publikováno: 24. 02. 2024

Kategorie: sport

Autor: Radana Stříbrná

Tagy: ms hokej 2022 statistiky | sportovní událost